Количество
|
Стоимость
|
||
|
Торговельне найменування лікарського засобу: АпКард (UpCard®).
Міжнародна непатентована назва: торасемід.
Лікарська форма: пігулки для перорального застосування.
За зовнішнім виглядом АпКард є таблетками від білого до кремового кольору, довгастої форми з розділовими насічками (подільні).
Склад
АпКард містить у якості діючої речовини торасемід.
Лікарський препарат випускають у трьох модифікаціях: з вмістом торасеміду 0,75 мг, 3 мг та 7,5 мг. Як допоміжні речовини АпКард містить лактози моногідрат, повідон, кросповідон, лаурилсульфат натрію, мікрокристалічну целюлозу, стеарилфумарат натрію та ароматизатор «бекон».
Фармакологічні властивості
АпКард відноситься до лікарських препаратів групи петльових діуретиків.
Механізм дії торасаеміду полягає в інгібуванні реабсорбції іонів натрію і хлору в просвіті трубочок медулярної частини висхідного коліна петлі Генле, що призводить до їх посиленого виведення і зниження осмолярності інтерстиціального простору в медулярній кулі почки, що своєю чергою знижує її. з організму.
Після перорального введення препарату торасемід швидко всмоктується, потрапляє у кровообіг, досягаючи максимальної концентрації менше ніж через 1 годину. Біодоступність становить 90%.
Торасемід незначно метаболізується (близько 7-10%) у печінці та виводиться з організму у незмінній формі, переважно через сечовидільну систему. Період напіввиведення становить 7 годин.
За ступенем впливу на організм АпКард відноситься до малонебезпечних речовин (4 клас опасности за ГОСТ 12.1.007-76).
Порядок застосування
АпКард назначають собакам як діуретичний засіб для купірування клінічних ознак, пов'язаних із застійною сердечною недостатністю, включаючи набряки та віпоті.
АпКард застосовують индивидуально, перорально, незалежно від режиму годування, в дозі 0,1 0,6 мг торасеміду на 1 кг маси тварини один раз на день.
У більшості собак стан вдається стабілізувати при дозі торасеміду менше або дорівнює 0,3 мг/кг маси тварини один раз на день.
Дозу торасеміду слід титрувати до досягнення прийнятного для пацієнта рівня, з урахуванням функції почок та статусу за електролітами. Якщо рівень діуретика необхідно змінити, доза може бути підвищена або знижена в рамках рекомендованого діапазону доз кроком ОД мг/кг маси тварини. Коригування дози повинно проводитись за призначенням ветеринарного лікаря.
Слід контролювати функцію нірок, рівень гідратації та баланс електролітів у крові:
- на момент початку терапії;
- через 24-48 годин після початку терапії;
- через 24-48 годин після зміни дози;
- у разі розвитку небажаних явищ.
У разі необхідності тривалої терапії слід продовжувати лікування з мінімальною ефективною дозою.
Протипоказання
АпКард протипоказано застосовувати тваринам при почечній недостатності, вираженому зневодненні, гіповолемії чи гіпотензії, а також при підвищеній індивідуальній чутливості до лікарського препарату або його компонентів.
Забороняється застосовувати АпКард одночасно з іншими петльовими діуретиками. Апкард слід назначати з обережністю при застосуванні гіпотензивних лікарських препаратів.
АпКард не призначений для застосування продуктивним тваринам.
Особливості застосування
АпКард слід застосовувати з обережністю у разі цукрового діабету та собак, яким раніше назначалися високі дози іншого петлевого діуретика.
АпКард не призначений для застосування тваринам у період вагітності та лактації, а також племінним тваринам.
Слід уникати пропуску прийому чергової дози лікарського препарату через те, що це може призвести до зниження його терапевтичної ефективності. При пропусканні однієї або декількох доз препарату курс лікування необхідно відновити у передбачених дозуваннях та схемою застосування. Не слід вводити подвійну дозу для компенсації пропущеної.
Передозування
При передозуванні лікарського препарату у тварин може спостерігатися зневоднення, порушення балансу електролітів, почечна недостатність, анорексія, втрата ваги та серцево-судинний колапс. Проводять симптоматичне лікування.
Особливості дії
Особливостей дії при першому застосуванні АпКарду та при його скасуванні не встановлено.
Побічні явища
При застосуванні препарату АпКард можуть спостерігатися такі побічні явища: підвищення ніркових показників (креатинін і азот січовини) і нізкова недостатність, гемоконцентрація, поліурія та/або полідипсія, дефіцит електролітів і зневоднення, рвота, діарея, зменшення обсягу або відсутність калу, м'яка текстура калу.
Залежно від ступеня тяжкості небажаних реакцій можливе корегування дози препарату, симптоматичне лікування або скасування застосування препарату. Рішення приймається лікуючим ветеринарним лікарем після оцінки клінічного стану тварини та співвідношення користі та ризику.
У разі появи у тварини алергічних реакцій використання лікарського препарату припиняють і назначають симптоматичне лікування.
Заходи особистої профілактики
При роботі з препаратом слід дотримуватись загальних правил техніки безпеки, що передбачені при роботі з лікарськими препаратами для ветеринарного застосування.
Під час роботи слід дотримуватися загальних правил особистої гігієни.
Порожні упаковки з-під лікарського забороняється використовувати для побутових цілей, вони підлягають утилізації з побутовими відходами.
Людям із гіперчутливістю до компонентів препарату слід уникати прямого контакту з препаратом АпКард.
При випадковому контакті лікарського препарату зі шкірою чи слизовими оболонками слід негайно промивати їх великою кількістю води. У разі появи алергічних реакцій або при випадковому попаданні лікарського препарату в організм людини слід негайно звернутися до медичного закладу (при собі мати інструкцію із застосування або етикетку).
Форма випуску
АпКард випускають у таблетках, розфасованих по 10 штук у фольговані блістери. Блістери з препаратом упаковують у картонні коробки по 3 блістери (30 таблеток) або 10 блістерів (100 таблеток). Шкіряну споживачу упаковку постачають інструкцією із застосування.
Зберігання
АпКард зберігають у закритій упаковці виробника, окремо від продуктів харчування та кормів, у захищеному від прямих сонячних променів місці при температурі від 5 до 25 °С. АпКард слід зберігати у місцях, недоступних для дітей.
Термін придатності
Термін придатності лікарського препарату при дотриманні умов зберігання - 3 роки з дати виробництва. Невикористану частину таблетки допускається зберігати у блістері не більше 7 діб.
Забороняється застосовувати АпКард після закінчення терміну придатності.
Невикористання лікарський препарат утилізують відповідно до вимог законодавства.
Відпускається без рецепта лікаря ветеринарної медицини.